Eindelijk ben ik weer begonnen aan het gieten van de waswafels. Elke dag een tweetal uurtjes en telkens een 50-tal wafels kan mijn rechterheup nog wel verdragen. Na drie dagen heb ik nu voldoende broedwafels klaar. Als ik nu nog een tweetal dagen honingraten kan maken, voldoet mijn voorraad weer voor een jaar.


Het waswafeltoestel heb ik in 2011 aangekocht en dit voorjaar zou ik het graag even terugsturen om van nieuwe silicone te voorzien. Het heeft zeer goed dienst gedaan tijdens al die jaren en ik zou niet graag meemaken dat de matten volledig verslijten en doorscheuren tijdens het waswafelen. Tijdens de zomerperiode kan ik het wel voor een langere periode missen. Kostprijs van een herstelling zou 675 euro bedragen. Een nieuw toestel kost momenteel 1500 euro tegenover 800 euro 15 jaar geleden. Maar ongeveer 200 waswafels per jaar geeft dan wel 3000 wafels op 15 jaar. Als het hersteld toestel dan weer 15 jaar meegaat, kost een waswafel eigenlijk 0,225 euro. Ik reken dan wel niet de elektriciteit voor verwarming van de wasketel en het waterpompje. Maar aan 0,3 euro per KWh momenteel komt dat slechts op 1,5 euro voor de jaarlijkse 200 wafels.
Ik geef deze prijzen maar even mee om kritiek voor te blijven, maar het allerbelangrijkste is toch het plezier van het tijdsverdrijf zelf tijdens de winter en de voldoening die je krijgt van je eigen waskringloop.