Vrije varroaval controles

Dit jaar ga ik twee maal per maand de gevallen mijten tellen na drie dagen. Ik hoop op deze manier net als Steve Riley een beter idee te krijgen van de manier hoe mijn bijenvolken omgaan met de varroamijt. Vandaag heb ik dit nu voor de derde keer gedaan dit jaar en terwijl ik in januari nog enkele mijten vond, zie ik er nu geen enkele. Door dit nu een gans jaar te noteren, hoop ik de capaciteiten van mijn volken beter te leren kennen en beter te kunnen selecteren.

Er is nu na drie dagen bij geen enkel volk een mijt gevallen. Laat ons er ook maar van uit gaan dat in alle volken nu een beginnend broednest aanwezig is. De mijten die onlangs nog op de winterbijen zaten, zijn dus in de broedcellen gekropen. Het is dus zeker niet zo dat er geen mijten meer in het volk zijn. Ze zitten nu allemaal in het beginnende broednest en dat is de reden dat er geen mijten van de bijen vallen.

In het YouTube-filmpje kan je dit even bekijken. Ik heb drie dagen geleden de schuiven proper gemaakt en vandaag ben ik de gevallen mijten dus gaan tellen. Ik heb toen ook gekeken of ze nog voldoende voederdeeg hadden en bij zeven volken diende ik vandaag een nieuw pak op te leggen. De kleine restjes deeg die soms nog in een pak achterblijven, doe ik regelmatig terug in een nieuw plastic zakje om weer op een volk te plaatsen.

Plaats een reactie